An imege of world

مدافعان سلامت جلوه‌گر دوران دفاع مقدس

علی احمدی یکی از شهروندان بوشهری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تلاش مدافعان سلامت جلوه‌ای از ایثار دوران دفاع مقدس است، در این بین ما باید با رعایت بهداشت فردی فرشتگان سلامت را یاری کنیم. وی تصریح کرد: موظفیم رعایت توصیه‌های بهداشتی اهتمام جدی داشته باشیم و این مدافعان خط مقدم نبرد با کرونا را کمک کنیم. یکی از شهروندان دیگر بوشهری نیز که مادر خود را در اثر ابتلاء به کرونا از دست داده است در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: در این مبارزه نفس‌گیر که به راحتی عزیزانمان را به کام مرگ می‌کشاند، کادر پرستاری، پزشکی و تمامی پرسنل حوزه سلامت از جان، وقت خود و خانواده‌شان همانند سال‌های ۸ سال دفاع مقدس گذشته‌اند بنابراین مردم بیماری کرونا را جدی بگیرند و اجازه ندهند این ویروس عزیزان خودشان و این مدافعان سلامت را به کام مرگ بکشاند. وی اظهار داشت: بسیار دردناک است که جوانی که برای خود هزاران آرزو در زندگی دارد بر اثر غفلت و سهل‌انگاری به کرونا مبتلا شود و از بین برود درحالی‌که می‌توان به راحتی تنها با رعایت کردن دستورالعمل‌های بهداشتی این دوران را سپری کرد افسوس که برخی‌ها هنوز این بیماری را باور ندارند و جدی نمی‌گیرند.

مدافعان سلامت ایستاده‌اند

یکی از پرستاران بخش کرونا بیمارستان‌های بوشهر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: هرچند خستگی کار در این شرایط برای فعالان بخش بهداشت و درمان وجود دارد اما آنچه بیش از همه چیز برای ما مهم است نجات جان مردم است. وی تصریح کرد: پرسنل حوزه سلامت به ویژه پرستاران و پزشکان و کادر درمان می‌توانستند در آسایش کامل در کنار خانواده خود باشند ولی خستگی و همه عواقب را به جان دل خریدند و در خط مقدم مبارزه همچون سال‌های ۸ سال دفاع مقدس استوار ایستادند.

An imege of world

چند ماه است که خانواده‌ام را ندیده‌ام

یکی دیگر از پرستاران بخش کرونای بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: اکنون ۷ ماه است که تمام کادر بهداشت و درمان درگیر بیماری کرونا هستند در صورتی که می‌توانستند این همه سختی را به جان نخرند ولی برای آسایش مردم از آسایش خود و خانواده گذشتند حتی در این مسیر نیز شهدایی تقدیم کردیم. یکی دیگر از پرستاران بخش کرونا نیز گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و نگرانی از انتقال آلودگی چند ماه است که خانواده‌ام را ندیده‌ام. وی اضافه کرد: در این شرایط سخت آب و هوایی و گرمای طاقت‌فرسای بوشهر پوشیدن لباس‌های حفاظتی برای ساعت‌های طولانی بسیار سخت است اما با این وجود پرستاران و پزشکان این سختی را به جان خریده و با تمام وجود به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

مدافعانی که آسمانی شدند

عباس فخری که خود نیز از پزشکان متخصص شهر برازجان و برادر شهید دکتر غلامرضا فخری متخصص بیهوشی از اعضای کادر درمانی بیمارستان مسیح دانشوری و بخش اورژانس بیماران کرونایی بیمارستان‌های تهران است که به علت ابتلاء به ویروس بیماری کرونا به شهادت رسید و نامش به عنوان اولین شهید مدافع سلامت استان بوشهر در راه خدمت ثبت شد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شهید دکتر غلامرضا فخری از پزشکان متعهد و فعال و برادر شهید محمدجواد فخری از شهدای هشت سال دفاع مقدس و فرهنگی اهل شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان استان بوشهر است. وی تصریح کرد: شهید فخری در راه خدمت به بیماران کرونایی آسمانی شد و در حین خدمت به خیل شهدای مدافع سلامت پیوست. فخری خاطرنشان کرد: شهید غلامرضا متولد سال ۱۳۴۹ است که سال‌های متوالی در راه خدمت‌رسانی در حوزه بهداشت و درمان در بیمارستان‌های کشور و درمان ایثارگران و آزادگان خدمت کرد و همچون برادر شهیدمان محمدجواد در راه خدمت به مردم انسانی مسئولیت‌پذیر و خستگی‌ناپذیر بود.